Pesnička L A I C I emocionálne odkrýva správanie sa ľudí v online priestore. Pod rúškom svetla sociálnych sietí dokážeme byť neuveriteľne krutí k ľuďom, ktorých príbeh častokrát ani nepoznáme. Nadávame im, hádžeme na nich špinu, bez kúska citu či empatie. Práve tá všetka špina, ktorá lieta v klipe vzduchom a postupne ničí samotných interpretov, symbolizuje škaredé slová, ktoré dokážeme napísať. Slová, ktoré ubližujú. Pritom pod maskou fiktívnych profilov plačeme, trpíme. Ostré vety by sme pritom mnohokrát danému človeku nedokázali povedať do očí.

Našou maskou, za ktorú sa skrývame, sú profily, fotky a umelá realita, ktorú si vytvárame. Tým získavame väčšiu zdanlivú odvahu, podrezanejší jazyk, skreslenejší úsudok a prichádzame o akúkoľvek empatiu s druhým.

Pointa je v tom, že sa nám to raz všetko vráti… V konečnom dôsledku sme veľakrát iba LAICI, zaháňajúci sa nekompletnými informáciami, vytrhnutými vetami z kontextu a hašteriví zberatelia lajkov, ktorí sú schopní ísť za hranice ľudskosti.

Ku všetkým týmto komentárom, hejtom a nášmu správaniu sa na sociálnych sieťach sa môže dostať každý. KAŽDÝ. Aj deti. Akým príkladom im ideme??? Nezabúdajme, že ich správanie je zrkadlom nás…
Aj toto bolo hlavnou motiváciou kompozície skladby LAICI.

Prečítajte si, čo o nás napísalo FUNRADIO.