VLASTNÁ TVORBA

Vypočujte si skladby z dielne Dominiky Titkovej & Friends!

NOVINKY

Dominika Titková & Marián Čekovský VIDEO Zastavme to včas

Zastavme to včas

#pesnickanadialku

Dojímavý duet spája muzikantov z celého Slovenska a nesie silné posolstvo. Pesnička Zastavme to včas vyzýva ľudí, aby sa spojili, aby boli k sebe ľudskí a nemysleli iba na seba. Pretože to je jediný spôsob ako sa nad ťažkými situáciami, ako je aj táto, dá vyhrať.

Skladbu Zastavme to včas a celú myšlienku stvorila slovenská speváčka a saxofonistka Dominika Titková. Do výzvy sa zapojili aj známi umelci – Marián ČekovskýMartin ValihoraOskar RózsaMilo SuchomelPeter LipaJuraj HrčkaRichard Vrablec a ďalší. Skladba má už teraz mnoho verzií a mnohé sú naozaj netradičné. Drum and bass, hovorené slovo či orchestrálny aranžmán očaria poslucháčov a dokazujú, že keď sa spájajú ľudia a tvoria spolu, vznikajú krásne veci, ktoré dokážu pohladiť dušu i srdce.

Pesnička na diaľku je projekt, ktorý spája muzikantov z celého Slovenska. V priebehu mesiaca sa do výzvy zapojilo už vyše 50 umelcov a vzniklo niekoľko verzií dojímavej skladby so silným posolstvom. Jej „vzhľad“ majú v rukách práve umelci, ktorí sa do nej zapoja.

dominika titkova laici video Dominika Titková & Friends VIDEO L A I C I

Laici

#kybersikana

Pesnička L A I C I emocionálne odkrýva správanie sa ľudí v online priestore. Pod rúškom svetla sociálnych sietí dokážeme byť neuveriteľne krutí k ľuďom, ktorých príbeh častokrát ani nepoznáme. Nadávame im, hádžeme na nich špinu, bez kúska citu či empatie.

Práve tá všetka špina, ktorá lieta v klipe vzduchom a postupne ničí samotných interpretov, symbolizuje škaredé slová, ktoré dokážeme napísať. Slová, ktoré ubližujú. Pritom pod maskou fiktívnych profilov plačeme, trpíme. Ostré vety by sme pritom mnohokrát danému človeku nedokázali povedať do očí. Našou maskou, za ktorú sa skrývame, sú profily, fotky a umelá realita, ktorú si vytvárame. Tým získavame väčšiu zdanlivú odvahu, podrezanejší jazyk, skreslenejší úsudok a prichádzame o akúkoľvek empatiu s druhým. Pointa je v tom, že sa nám to raz všetko vráti…

V konečnom dôsledku sme veľakrát iba LAICI, zaháňajúci sa nekompletnými informáciami, vytrhnutými vetami z kontextu a hašteriví zberatelia lajkov, ktorí sú schopní ísť za hranice ľudskosti. Ku všetkým týmto komentárom, hejtom a nášmu správaniu sa na sociálnych sieťach sa môže dostať každý. KAŽDÝ. Aj deti. Akým príkladom im ideme??? Nezabúdajme, že ich správanie je zrkadlom nás…